Afdelingsbestyrelsen

Alle er selvfølgelig meget velkomne til at henvende sig til sin afdelingsbestyrelse i den afdeling man bor i, men af hensyn til medlemmernes privatliv bedes disse henvendelser ske på hverdage mellem kl. 18.30 og 19.30.

* Medlem af repræsentantskabet.

Afd. 2 - Marievej / Vestergade / Mariendals Allè
*Formand Preben Eschen Eriksen - Marievej 9Z - 22 26 14 72
*Vidar Yttri - Marievej 17, 1 Th - 22 99 16 12
*Medlem Maja Hansen - Mariendahls Allé 38, 1.th. - 60 24 74 33

Afd. 3 - Slotsvænget
* Formand: Gitte Svendsen - Slotsvænget 34, st. tv. - 60 80 51 57
* Medlem: Trine Sørensen - Slotsvænget 28, 2. th. - 20 81 01 10
* Medlem: Dorthe Hyttemads - Slotsvænget 46, st. th. - 61 76 26 46
* Medlem: Luna Christensen - Slotsvænget 22, 2. th. - 22 77 10 22
   Medlem: Dorthe Christensen - Slotsvænget 22, 2. th. - 40 57 08 56


Afd. 4 - Skt. Peders sogn

*Formand: Søren Jørgensen - Marievangsvej 57 - 31 56 70 76
  Medlem: Stine Diekelmann - Marievangsvej 57 - 30 29 10 06
  Medlem: Conni Andersen - Marievangsvej 55 - 21 68 54 43


Afd. 5 - Slotsbjergby mv.

* Formand: Britta Klüssendorf - Bjergtoften 1, - 23 74 83 99
* Medlem: Leif Pedersen - Byvangen 69, - 58 58 46 05
* Medlem: Karl Klüssendorf - Bjergtoften 1 - 23 49 06 95
* Medlem Jacob Ove Olsen  - Byvangen 71 - 23 49 04 80
* Medlem Lisa Løntoft - Byvangen 51

Afd. 6 - Klosterbanken
Der er p.t ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.

Afd. 7- Søndermarken

*Formand Thomas Stensholm - Østerås 27 - 60 84 45 25
*Medlem Kim Pedersen - Østerås 36 - 28 89 02 75
*Medlem Jeanett Røpche - Østerås 5

Afd. 8 - Vesterport
* Formand: Ulla Høgsted- Vesterport 22, 2.4. - 22 91 41 80
 * Medlem: Susanne Larsen - Vesterport 8, 1. th. - 21 78 62 23
* Medlem: Lars Feilskov - Vesterport 10, St. Tv. 

Afd. 9 - Torvegade

Der er p.t. ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.  
 
Afd. 10 - Grønningen

Der er p.t ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.


Afd. 11 - Byskovgård

* Formand: Lennart Juhl Hansen - Byskov Allé 31, 3. tv - 20 57 42 11
* Medlem: Seher Tulumcu - Byskov Allé 35, 1. th - 50 47 29 08
* Medlem: Yüksel Canitez - Byskov Allé 35, 1.tv. - 28 57 66 60


Afd. 12 - Sydbyen
* Formand: Annette Hagstrøm - Ærøvej 42, st.th. - 31 16 09 46
* Medlem: Ayhan Tuncer - Ærøvej 66, St. Th. - 51 78 16 11
* Medlem: Tom Behl - Ærøvej 100 st. tv. - 43 53 82 82
* Medlem: Paw M. Jørgensen - Ærøvej 104 2. tv. - 20 54 15 95
* Medlem: Benny Jørgensen - Ærøvej 68 st.th. - 20 71 49 10
* Medlem: Kurt Grårup Jensen - Ærøvej 52, st. th. - 26 15 23 85
* Medlem: Susanne Nielsen - Ærøvej 96, st. th - 40 96 07 99

Afd. 13 - Håndværkerparken
* Formand: Deborah Cooley - Snedkervej 19, 2 Th - 93 80 07 12
* Medlem: Ove Hviid - Snedkervej 22, 1.th. - 22 16 81 36
* Medlem: Jane Larsen - Snedkervej 22, 2. th. - 27 34 03 94
* Medlem: Maria Nygaard Jensen
* Medlem Jerry B. Hansen - Snedkervej 18, st. th. - 22 91 26 41

 Afd. 14 - Slotsgade / Bjergbygade
*Formand Dennis Rasmussen - Bjergbygade 1B, 2.tv. - 27 60 88 11
*Medlem Jesper Rasmussen - Bjergbygade 1B, 2.tv. - 29 93 86 80
 Medlem Vivi Jessen - Bjergbygade 1B, 2.th. - 60 80 37 54

Afd. 15 - Strudsbergs Stiftelse

Formand: Klaus Vilhelmsen - Nansensgade 9, 2. th. - 29 86 52 63
Medlem: Carsten Mortensen - Nansensgade 9, 1. tv. - 50 66 91 70
Medlem: John Gotfredsen - Nansensgade 9, st. tv. - 30 22 77 00

Afd. 16 - Slotsgade / Fruegade

Der er p.t. ikke valgt nogen

Afd. 17 - Sct. Mikkelsgade

Der er p.t ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.

Afd. 18 - Skovvænget
* Formand Britt Halby - Hindbærvej 38 - 21 82 16 85
* Medlem: Svend Rodemund - Solbærvej 23 - 58 52 19 18
* Medlem: Michael Tuncer Rasmussen Hindbærvej 78 - 22 45 08 27
* Medlem: Leo Andersen - Hindbærvej 46 - 31 39 22 60
* Medlem: Dan Vedsegaard - Solbærvej 28 - 29 67 47 99
* Medlem: Ulla Andersen - Hindbærvej 46 - 31 39 22 60
* Medlem: Morten Larsson - Hindbærvej 52 - 61 77 31 72

Afd. 20 - Kr. Stillinge
Der er p.t. ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.
Kontaktperson: Ruth Hesseldahl Jensen - Stillingevej 48P - 63 70 26 92

Afd. 21 - Løvegade / Frederiksgade

Der er p.t. ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.


Afd. 23 - Helleholm

* Formand: Jens Kofoed - Helleholm 59 - 40 96 49 25
* Medlem: Kim John Petersen - Helleholm 83 - 60 21 62 39
* Medlem: Kirsten Andersen - Helleholm 83 - 29 93 62 38

Afd. 24 - Østervænget

* Formand: Arne Krafft - Stikkelsbærvej 2 - 30 13 97 78
* Medlem: John Petersen - Stikkelsbærvej 22
   Medlem: Unni Krafft - Stikkelsbærvej 2 - 58 54 58 84
   Medlem: Boye Henriksen - Stikkelsbærvej 27 - 60 61 33 26
   Medlem: Jørgen Andreasen - Stikkelsbærvej 40 - 23 45 59 16

Afd. 25 - Bredahlsgade

* Formand: Jannick B B Madsen - Bredahlsgade 8, 2. th. - 26 74 75 58 
* Medlem: Dennis Bo Dalskov - Bredahlsgade 2, st. tv. - 29 87 07 71
  Medlem: Gitte Paulsen - Bredahlsgade 10, 1 Th - 21 56 47 49
   
 
Afd. 26 - Møllevænget
* Formand: Knud Glavind - Møllevænget 20 - 30 54 38 91
* Medlem: Liv Christensen - Møllevænget 46 - 58 53 08 72
   Medlem: Gerda Hesseldahl Hansen - Møllevænget 34 - 61 65 42 25

Afd. 27 - Banebyen

Der er p.t. ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.
Kontaktperson og repræsentantskabsmedlem i afdelingen:
Anders Bjørk - Ndr. Stationsvej 15, 1,4 - 25 53 22 50

Afd. 28 - Smedegade Centret

Der er p.t. ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.

Afd. 30 - SHI Kollegiet

* Formand: Johann M S Ludvigsen - Bredahlsgade 202 - 61 31 79 30
* Medlem: Cecilie Blondin - Bredahlsgade 204
* Medlem: Rune T. Olsen - Bredahlsgade 132 - 42 16 92 56

Afd. 31 - Kr. Stillinge Plejecenter

Der er p.t. ikke valgt nogen afdelingsbestyrelse.

Afd. 32 - Stadionparken
*Formand: Rikke Taaning - Parkvej 37, 1. 108 - 26 96 04 90
*Medlem:  Cecilie Dines Olsen - Parkvej 37, 3. 304 - 23 66 77 41
*Medlem:  Sofie Lang Jensen - Parkvej 37, 1. 115 - 25 52 24 38